Série video-tutoriálů o základech programování v jazyce C#. Od nuly pro úplné začátečníky, až po pokročilejší témata a postupy (LINQ, soubory apod.). Vše probíráno v projektech typu konzolová aplikace .NET Core.

Zveřejněno: 03 červen 2020
Read More: Základy programování v C#

Série video-tutoriálů o tom, jak správně a naplno používat Excel, od úplných základů, přes vzorce, podmíněné formátování, grafy, matice, kontingenční tabulky, až po makra. 

Zveřejněno: 28 listopad 2019
Read More: Excel

Jak vytvářet vlastní hry v Monogame (C#) pro Android, Windows, Xbox (i iOS).

Zveřejněno: 14 červenec 2019
Read More: Hra Asteroidy

Přednášky o Xamarin.Forms a OOP od začátku až k pokročilejším technikám.

Zveřejněno: 13 květen 2019
Read More: Xamarin.Forms

V této sérii video-tutoriálů bude předvedeno vytvoření herní smyčky (podobně jako v XNA) a s její pomocí jednoduché střílečku, v aplikaci typu WPF, která pro definici designu používá jazyk XAML. S téměř stejným kódem pak lze totožným způsobem herní smyčku používat i v univerzálních aplikacích pro Windows 10.

Zveřejněno: 07 duben 2015
Read More: Herní smyčka v XAML

Třináctidílný video-tutoriál ukazující postup, jak v Silverlightu vytvořit jednoduchou online hru se vším všudy: grafika, transformace, animace, počítání skóre a životů, zrychlování, ukládání (a načítání skóre) na server prostřednictvím webové služby (WCF), práci s datovým gridem, ukládání do izolovaného úložiště, cachování dat na serveru, přehrávání audia, ...

Zveřejněno: 01 květen 2012
Read More: Balónek

Video-tutoriál podrobně popisující jeden z možných způsobů jak vytvořit web v ASP.NET C#. Layout je řešen pomocí MasterPage a navigace pomocí standardních navigačních komponent a SiteMapu. Předvedena je práce s uživatelskými komponentami (UserControl), způsob připojení se k databázi vytvořené v Microsoft Office Access, kde kromě načítání dat probíhá i jejich úprava pomocí administračního rozhraní (redakčního systému) přímo z webové aplikace, což je však dostupné pouze přihlášenému uživateli - administrátorovi. 

Zveřejněno: 17 duben 2012
Read More: Web s administrací

V tomto video-tutoriálu bude názorně předveden postup, jak ve WPF C# naprogramovat měnovou kalkulačku převádějící koruny na eura a obráceně podle aktuálního měnového kurzu, který si program automaticky stáhne z webových stránek České Národní Banky.

Zveřejněno: 28 březen 2012
Read More: Měnová kalkulačka

Video-tutoriál, jak v XNA naprogramovat jezdící autíčko, včetně jednoduchých fyzikálních vlastností.

Zveřejněno: 14 říjen 2009
Read More: Autíčko

Video-tutoriál podrobně popisující postup, jak v .NET C# Windows forms naprogramovat klasickou hru Piškvorky, včetně umělé inteligence protihráče a základních možností nastavení.

Zveřejněno: 10 listopad 2008
Read More: Piškvorky

Devítidílný video-tutoriál podrobně popisující kompletní postup, jak v .NET C# Windows forms naprogramovat klasickou hru Šibenice. V ní hráč typuje písmena a snaží se tak odhalit skryté slovo, přičemž za každý chybný typ se nakreslí další část šibenice. Hráč musí slovou uhádnout dříve, než je vykreslena celá šibenice.

Zveřejněno: 01 říjen 2008
Read More: Hra Šibenice