Věštby pro Android

Seznam článků

Během léta jsem se konečně dostal k tomu, abych si trochu pohrál s Xamarin.Forms pro Visual Studio. O co přesně jde vysvětlím dále, ale v tomto konkrétním případě jsem si vyzkoušel vytvořit jednoduchou aplikaci pro systém Android. 

Aplikace je dosti triviální, v podstatě jedno obrazovková, a je to již několikátá její verze. Dalo by se říci, že si na ní testuji nové programátorské technologie, než se pustím do něčeho většího. V '97 to bylo Delphi, před pár lety (2014) Windows Phone a nyní (2016) Xamarin.Forms. Není vyloučeno, že v budoucnu si na ni zkusím i další technologii.

Jde o aplikaci Věštby (Oracles), k jejíž předchozí verzi jsem zde již nějaké postupy popisoval. Poslední verzi jsem opět poněkud proměnil, přidal tam ikony a věštění o budoucím životě, ale i možnost sdílení obrázků, které aplikace generuje. Vyzkoušel jsem si lokalizaci, takže podle nastavení systému jde aplikace buď v češtině nebo angličtině. Věštby najdete na Google Play, kde jsem je publikoval pod hlavičkou Amporis, s.r.o.. Sfouknul jsem k tomu i jednoduchý responzivní mini-web s instrukcemi v angličtině na www.oracles.cz.

 

Věštby - minulý život Věštby - současný život Věštby - budoucí život

Ukázka sdílení

Věštby - budoucí život 2 Věštby - budoucí život 2 - obrázek pro sdílení

 

on 25 červenec 2016