Own Memory (Vlastní Pexeso)

Vlastní Pexeso (Own Memory) je klasická karetní hra, kde ale lze vytvářet vlastní sady obrázků, ty následně exportovat, sdílet je, nebo importovat sady vytvořené někým jiným.

Součástí hry je (zatím) pouze jedna výchozí sada karet pexesa (vlajky). Další sady v neomezeném počtu si však může každý přidat sám. Buď si je vytvořit z vlastních fotek či stažených obrázků, nebo importovat sady vytvořené někým jiným. Pár ukázkových sad je např. dostupných na webových stránkách aplikace. Sady karet lze vytvářet jednak přímo v aplikaci vybírání obrázků z galerie zařízení či souborů počítače, nebo si ji připravit i mimo aplikaci. Soubory se sadami (koncovka .OMS - Own Memory Set) je totiž jen přejmenovaný klasický ZIP archiv. Lze tedy obrázky libovolně upravit a zabalit do zipu mimo aplikaci a tuto sadu si do ní pak pouze importovat. Navíc vhodným pojmenováním souborů lze docílit toho, že jednotlivé páry mohou obsahovat různé obrázky (pak se hledá pár např. státu na mapce a vlajky). Podporovány jsou i zvukové soubory, kdy se hledají se shodné či něčím spojené zvuky (např. české a anglické slovíčko). V dalších verzích je v plánu přidat také podporu pro textové XML soubory, pro zobrazení nebo doplnění textových informací k obrázku karty. Více viz web hry.

Own Memory je aplikace/hra vytvořená v Xamarin.Forms. Hra byla pod hlavičkou společnosti Amporis, s.r.o. přidána do Microsoft Store 13.11.2017 ve verzi 1.1 a do Google Play 11.12.2017 ve verzi 1.5. Od té doby jsou aktualizovány verze pro obě platformy souběžně. Aplikace je zatím zdarma a bez reklam a obsahuje anglickou a českou lokalizaci.

Odkazy týkající se aplikace

 

on 13 listopad 2017